REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Bilgi Adası

Ayet-el Kürsi ve Faziletleri

Ayet-el Kürsi ve Faziletleri
REKLAM ALANI

Ayet-el Kürsi ve faziletleri

 Ayet-el Kürsi okunan eve şeytan giremez.  O evde büyü tutmaz

Devamlı olarak Ayetel Kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette büyük makamlara erişir.

 Ayet-el Kürsi nimetlere 313 defa okunup ve her o konuşta hu diye üflenirse  o nimet bereketlenir. 313 Ayet-el Kürsi’nin hatim adedidir.

Ayet-el Kürsi okumayı adet edilen kimsenin geçmişte işlemiş olduğu günahları bağışlanır. Hz.Allah(c.c) o kişiye hayır kapılarını açar.

Bir kişi 7 defa okuyup 1′ de sağına 2’de soluna üçüncüde önüne 4’cü de arkasına 5’de yukarı 6’da aşağı ve 7’de içine hu diye üflerse ve son olarak etrafını çevreleyecek şekilde üflerse melekler onu çevreler ve o gün içinde o kimseye bela isabet etmez.

 Ayet-el Kürsi her namazdan sonra okunmalıdır. Bunu okuyan kimse cennetin 8 kapısı açılır ve dilediği kapıdan cennete girer.

Cenabı Hak sevdiği bir kuluna namazdan sonra Ayet-el Kürsi okumayı unutturmaz. Kabir ehli için okunursa Cenabı Hak Ayet-el Kürsi’nin fazileti hürmetine o kişinin kabrini genişletir ve makamını yükseltir. Okuyan kişiye de sevap yazılır.

Gece yatmadan önce okunursa kendini ve ailesini Güven içine almış olur. Sıkıntılı zamanlarda okunursa Allah’ın izniyle sıkıntı geçer.

 Ayet-el Kürsi okunan eve şeytan giremez büyücü sokulamaz. Ayet-el Kürsi okumaya devam eden kişi hem dünyada hem ahirette yüce makamlara ulaşır günahlardan sakınmaya başlar, huzura erer mevki ve makamı artar.

 Ayet-el Kürsi bir hacet ve arzu’nun olması işin okumak o kişinin olmasına vesiledir. Bu ayeti okumaya devam eden devamı nispetinde fayda görür

Bu ayet okumaya ancak Peygamberler sıddıklar ve şehitler devam eder dişi okumaya devam ederse ahlakı şehit ve sıddıkların ahlakını ulaşır.

Ayet-el Kürsi okumaya devam eden kişiye, Allah hayırlı ve faydalı kapılar açar. ilim öğretir, gizli bilgileri ve tedavi etme yollarını öğretir, hem zahiri hem de batıni ilim nasip eder.

 Ayetel kürsiyi çok  okuyanın işe artar. düşman şerrinden kurtulur. Allah’ı büyük isimleriyle anmak zikretmek isteyenler Ayetel Kürsi okumalıdır lar. Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve  Nusret kapılarını açar.

 Sıkıntılı anlarda Ayet-el Kürsi okunursa sıkıntı geçer. Tehlike durumunda okunursa o tehlikeden kurtulunur.

Ayet-el Kürsi 170 defa okuyana Allah Her işinde yardımcı olur. zorluk çekmez üzüntü ve kederden uzak olur. Rızkı genişler, arzularına ve isteklerine kavuşur.

Evinden çıkarken Ayet-el Kürsi okuyan kişinin günahları bağışlanır, şeytanlar ondan uzaklaşır, şeytan ve insan şerrinden ve korkularından emin olur. her şeyden muhafaza olunur.

Gece ve gündüz 10 defa ihlas ve Ayet-el Kürsi okumaya devam eden kişi, Allah’ın rızasını kazanır şeytandan korunur, mahşerde peygamberlerle birlikte olur,

 Ayet-el Kürsi okunan evde şeytanlar 30 gün kovulmuş olur, 40 günde büyücü ve Sihirbaz giremez. 

 Şehvete düşkün kötü ahlaklı ve kötü kişiler okur ve okumaya devam ederlerse durumları değişir ahlakları düzelir ve en iyi hale yönelmiş olurlar.

Ayet-el Kürsi okuyan kendine güvene  alır, cin şeytan ve insan zarar veremez.

Gece yatarken okuyan kendine güven içine aldığı gibi ailesini ve komşusunu da koruyup güven içine alır.

Her farz namazına  müteakip Ayet-el Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. yatarken okuduğunda İki Melek onu korumakla görevlendirilir.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ