Bahadır Yenişehirlioğlu Kimdir?

Bahadır Yenişehirlioğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) bir milletvekili adayıdır. 26 Mayıs 1962’de Akhisar, Manisa’da doğmuştur. 1979 yılında Akhisar Lisesi’nden mezun oldu ve daha sonra 1985 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından Akhisar’da serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Yenişehirlioğlu, Çin, Fransa, İspanya, İsviçre, İtalya, Almanya, İngiltere, Bosna Hersek, Karadağ, Hırvatistan, Fas, Tunus, Mısır, İran, Pakistan, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Suriye, Dubai, Bahreyn gibi ülkelerde halklar ve toplumlar üzerine araştırmalarda bulunarak uluslararası alanda tanındı.

Ayrıca Yenişehirlioğlu, romancılığıyla da bilinmektedir. Diriliş Postası gazetesinde ve Cins dergisinde köşe yazarlığı yapmıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Yenişehirlioğlu, büyük dedesinin Türkiye Cumhuriyeti tarihinde İzmir’in ilk valisi ve belediye başkanı olduğunu da belirtmektedir.

2016 yılında Sevda Kuşun Kanadında dizisinde rol alarak ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Yenişehirlioğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Tahsin Paşa karakterini canlandırmaktadır. Ayrıca Aşk Çölü (2014), Beyaz Usta Siyah Çırak (2017), Kara Güneş, Aşk Cephesi (2017), Kanaviçe (2017), Kara Güneş (2017), Kerime (2017), Tahta At (2017), Son Hasat (2018) isimli romanları da bulunmaktadır.

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın