Samsung’dan Beklenmeyen Adım

Samsung, Galaxy A50 ve Galaxy S10 serisi cihazları için yazılım güncelleme desteğini sonlandırma kararı aldı. Bu üzücü haber, Samsung’un Nisan 2023 güvenlik yamasıyla ilgili ayrıntıları açıklamasıyla GalaxyClub tarafından ilk kez fark edildi.

Galaxy A50, Android 9 ile piyasaya sürüldü ve iki büyük Android işletim sistemi güncellemesi aldı. Galaxy S10e, Galaxy S10 ve Galaxy S10+ da Android 9 ile piyasaya sürüldü ve üç büyük Android işletim sistemi güncellemesi aldı. Bununla birlikte, Galaxy S10 5G hala listeleniyor ve yazılım güncellemelerine devam edecek.

Galaxy S10 Lite ise 2020’nin başlarında Android 10 ile piyasaya sürüldü ve Android 11, Android 12 ve Android 13 güncellemelerini aldı. Ayrıca, yakın zamanda One UI 5.1 güncellemesiyle yeni özellikler kazandı ve en az bir yıl daha güvenlik güncelleştirmeleri almaya devam edecek.

Kullanıcılar, Galaxy A50 ve Galaxy S10 serisi cihazlarını güncel tutmak için diğer seçenekleri araştırmalı ve gelecekteki güvenlik açıklarına karşı koruma sağlamak için mümkün olan en iyi önlemleri almalıdırlar.

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın