Sony’nin yeni patentine göre kontrolcü ısı veya soğukluk yayabilecek

 
Teknoloji firması Sony, oyun sırasında sıcaklığı değişebilen bir kontrolcü için yeni bir patent başvurusunda bulundu. İlk olarak Exputer tarafından tespit edildiği üzere bu kontrolcü sert plastik yerine kısmen daha yumuşak bir malzemeden yapılacak.
 
Yeni kontrolcü elleri ısıtabilir veya soğutabilir
 
 
 
Sony’nin belirttiğine göre bu kontrolcünün bir kısmını sert plastik yerine elastik – yumuşak malzemeden yapmak dokunsal deneyimi daha da zenginleştirebilir. Bununla beraber aynı zamanda sıcaklık düzeyi de değişerek oyuncunun eline çeşitli miktarlarda daha iyi ısı veya soğuk hava yayabilir. Bu ısı yayılımı kontrolcü içerisine dahil edilecek elektriksel bir devre aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
 
Teorik olarak bu kontrolcü ile oyuncular bir oyunda yanardağa veya karlı alana girerse girdiği ortama göre ısı artacak veya düşecek. Bu da ellerin ısınıp soğumasına sebep olabilecek.
 
Elbette patentin alınmış olması ve bu fikrin ortada oluşu bu kontrolcünün kesinlikle piyasaya sürüleceği anlamına gelmiyor. Ancak ortada bu tarz bir fikrin olduğunu söylemekte fayda var. 
 
Patent içeriği
 
 

Please follow and like us:

Bir yanıt yazın